הרצאה - החוק

לצעירים עובדים 

התיכון וגם הצבא מאחוריכם, ואולי עבדתם קצת מדי פעם בדרך. עכשיו אתם רוצים לעשות תואר ראשון או ללמוד משהו חדש, אבל בתוך כל זה צריך לעבוד ולהרוויח כסף כדי להתחיל חיים עצמאיים משלכם.

וכך, אולי בפעם הראשונה בחיים, אתם מחפשים עבודה.

הידעתם? "חוקי המגן", כך קוראים לחוקי העבודה המגינים על העובדים, מטילים על המעסיק אחריות להעסקה הוגנת כבר משלב איתור העובד? המעסיק מחויב לוודא כי במודעה שפרסם מטעמו, אין כל אפליה כלפי מגזר מסוים, מין או מעמד אישי. כך גם בראיון העבודה, אין מקום לשאלות בנושאים שעשוייה להשתקף מהם אפליה.

 Scales of Justice
טל.png

התקבלתם לעבודה והתחלתם את דרככם במקום החדש, מזל טוב!

הידעתם שמעסיק מחויב לתת לכם הודעה על תנאי ההעסקה בנוסח המחויב בחוק, בתוך 30 יום ממועד תחילת העבודה? לא קיבלתם? תבקשו. זה יהיה המסמך המשפטי הקובע, אם חלילה, יתגלעו חילוקי דעות ביניכם לבין המעסיק, אלא אם חתמתם על הסכם עבודה.

בחוק, בפסיקה ובהסכמים הקיבוציים החלים על ענפי תעסוקה מסוימים, קיימים כללים רבים, לאורם חייבים המעסיקים לפעול ובצידם סנקציות, אך במציאות הנוכחית, בה עלויות העסקת עובדים גבוהות עבור מעסיקים מסוימים, לא פעם העובדים הם אלה שמשלמים את המחיר, לעיתים קרובות מבלי שהם מודעים לכך כלל וכלל.

ההרצאה מיועדת לכל עובד באשר הוא, ומטרתה להקל את דרככם כעובדים בכלל וכעובדים צעירים בפרט, להכיר את נבכי החוק, ההסכמים והפסיקה כדי שתוכלו להיות מודעים לזכויותיכם ולעמוד על קבלתם. 

המרצה: עו"ד טל שרון המתמחה בדיני עבודה.

 

הפרטים הטכניים:

מספר משתתפים: בהתאמה לצורך

זמן הסדנא: בין שעה לשעתיים 

אנחנו כאן לכל שאלה. להזמנת ההרצאה מוזמנים ליצור קשר, צוות יאנג נטוורקינג

בכל אחד יש ניצוץ, צריך רק להדליק אותו...